Труба латунна — дорога і бажана гостя в таких галузях, як машинобудування, приладобудування, електроенергетика, будівництво, житлово-комунальне господарство. Вона відносяться до престижних видів металопрокату, тому що має відмінні характеристики і високі фізико-механічні властивості.
Класифікація та маркування
Латунь — це мідно-цинковий сплав, де мідь основний матеріал, а цинк виступає легирующим компонентом з присутністю в ньому від 5 до 45 відсотків. В результаті злиття цих двох хімічних елементів в різних пропорціях і з’явився матеріал латунь з різними характеристиками і поліпшеними параметрами. Сплав, в якому 2–20% цинку — це червона латунь, при вмісті в сплаві 20–36% цинку латунь виходить жовтої. Обидва металу виглядають ошатно, тому знаходять застосування не тільки в техніці, а й в оздобленні інтер’єрів. Класифікація Прості сплави або двокомпонентні складаються тільки з міді і цинку, допускається абсолютно незначна присутність інших елементів. Спеціальні або багатокомпонентні латуні мають в своєму складі поряд з міддю і цинком і інші легуючі компоненти.
Маркування
Прості латуні і маркуються просто — присутній буква Л і цифра. Так, Л90 позначає, що це проста латунь з вмістом 88–91% міді, 9–12% цинку і 0,2% домішок.
У спеціальних латунях маркування теж починається з букви Л. За нею йдуть інші легуючі елементи і їх процентний вміст в сплаві по спадаючій. Цинк в складі не позначений, він визначається відніманням від 100% всіх інших домішок. Легуючими елементами виступають кремній, марганець, залізо, нікель, алюміній, свинець.